Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oblastní výstava 2006

 

 

OBLASTNÍ VÝSTAVA V BRTNICI 2006

Ve dnech 2. a 3. září se v chovatelském areálu v Brtnici konala při příležitosti místní pouti oblastní výstava drobného zvířectva. Svá zvířata na ní předvedli nejen chovatelé naší ZO, ale i z celého okresu Jihlava a organizací sousedních okresů.

Bylo vystaveno 327 králíků, které posoudili Josef Kratochvíl, Jindřich Šíp ml. a Čeněk Pozdník. Mohli jsme vidět tato plemena a barevné rázy: belgický obr divoce zbarvený; německý obrovitý strakáč; francouzský beran div. zb.; velký světlý stříbřitý; činčila velká; vídeňský modrý a šedý; český albín; novozélandský bílý a červený; burgundský; český luštič; český strakáč černý, modrý, havanovitý a černožlutý; aljaška; durynský; bílopesíkatý černý; malý beran div. zb., bílý červenooký, modrý, strakáč modrý, marburský, strakáč marburský a perlový; činčila malá; holandský černý; holandský modrý; tříslový černý a havanovitý; anglický strakáč žlutý a madagaskarový; hermelín červenooký; zakrslý ruský černý; zakrslý beran bílý červenooký, div. zb., strakáč div. zb. a černý; kastorex; rex činčilový; rex bílý červenooký a celou expozici uzavírala kolekce rexů rysů.

Čestné ceny získali : Menšík Bohumil - Bodiv, Mančík Josef - Vss, Novák Josef - 2x Vss, Caha Miroslav st. - 2x Vss, Penížka Luděk - Nb, Pohanka Josef - ČL, Pittner Vladimír - Al, Pavlík Jiří - Du, Partl Lukáš - Bíč, Zelený Jan - MaBbčo, Procházka Miloslav - MaBstrm, Pysk Miroslav - Čm, Kovář Stanislav - Hoč, Caha Miroslav ml. - ASmad (zárověň vítězná cena), Caha Miroslav ml. - ZBstrdiv, Caha Miroslav st. - Rexbčo

V expozici drůbeže jsme si mohli prohlédnout 90 voliér drůbeže, kterou posoudil Petr Machálek a Jindřich Šíp st.. Katalog expozice drůbeže i s oceněním a čestnými cenami naleznete zde.

V expozici holubů, kterou posoudil Miroslav Kavka a Zdeněk Musil, bylo k vidění 45 voliér holubů po pěti kusech. Kompletní katalog s oceněním a čestnými cenami naleznete zde.

Tradičně byla samozřejmostí bohatá tombola a příjemné občerstvení s velkou nabídkou nápojů i jídel z kuchyně našich chovatelů. Návštěvnost byla vysoká a myslím, že všichni návštěvníci odcházeli plní dojmů a za rok opět výstavu navštíví.